Цих вихідних, відбулася молодіжна проща до Майданека (Польща), місця смерті священномученика Омеляна Ковча та десятків тисяч невинних людей. У цьому концентраційному таборі знайшли свою смерть понад 80 тисяч невинних людей, серед них поляки, євреї, українці, білоруси та росіяни. Омелян Ковч помер 25 березня 1944р., і до останнього дня життя допомагав ув’язненим, підтримував їх і сповідав. На його честь названо перехрестя в Любліні та вулиця у Львові У Майданеку відбувся Молебень та Хресна дорога української та польської молоді. Гасло, викарбуване на обеліску: «Наша доля – для вас пересторога», повинно викликати в наших серцях справжній жаль та повагу до історії, якій не варто було б повторювати такі сумні сторінки.
Після відвідин Майданека, ми вирушили до Ченстохова. Місто належить до найбільших паломницьких місць Європи після Люрду у Франції та Фатіми в Португалії. У монастирі знаходиться чудотворна ікона Ченстоховської Божої Матері – Чорна Мадонна. Ікона має українське коріння, Владислав Опольський перевіз її з Белзу. Також Гошівська ікона Божої Матері є копією Ченстоховської Чорної Мадонни. До монастиря на Ясній Горі щороку приїздить близько 4-5 млн. паломників. Монастир засновано у 1382 році. Там часто бував блаженний Іван Павло II Папа Римський та Бенедикт XVI.
Наступним місцем призначення став Санктуарій Божого Милосердя в Кракові. У цьому Санктуарії (освячений в 2002 р. Папою Римським блаженним Іваном-Павлом ІІ), в 2007 р. було освячено українську каплицю Всіх святих українського народу - греко-католицьку каплицю св. Апостола Андрія. В підніжжі 77-метрової вежі, з оглядового майданчика якої відкриваються чудові краєвиди на нічне місто, стоїть пам’ятник блаженному Івану Павлу ІІ Папі Римському.
Маючи безліч позитивних вражень, ми з приємною втомою повертались додому, з надією, що знову колись повернемось сюди.
Підготувала: Тетяна Українець
|